WRO ART CENTER   W czasach kwarantanny prowadzimy pokazy internetowe!   WRO ART CENTER

DZIEŃ 71
Bjørn Erik Haugen (NO)
„What Does It Matter How Many Lovers You Have If None of Them Gives You the Universe"
dokumentacja instalacji w Centrum Sztuki WRO
DZIEŃ 70
Nicolas Clauss (FR)
„Frames"
dokumentacja instalacji i rozmowa z artystą
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 69
Olga Kisseleva (FR)
„EDEN – Ethical Durable Ecology Nature"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 68
Space-Moere Project by ARTSAT x SIAF Lab
/Akihiro Kubota, Katsuya Ishida, Daisuke Funato, Norimichi Hirakawa, Kei Komachiya/ (JP)
„Sculpture for All of the Intelligence no.2 – Signals to be Discovered"
dokumentacja instalacji i rozmowa z artystami
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 67
Esmeralda Kosmatopoulos (US/FR)
„Oracle"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 66
Dani Ploeger (NL)
„The Grass Smells So Sweet"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 65
Emmanuel Tussore (FR)
„Study for a soap"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 64
couch /Reiko Miyazaki, Hiroki Miyazaki/ (JP)
„Pixel Works, Monograph of the Nude"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 63
Kenny Wong (HK)
„Squint"
dokumentacja instalacji
wystawa RenomaWRO
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 62
Seiichiro Matsumura (JP)
„Dancing Mirror"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 61
Paweł Janicki (PL)
„Vinyl Video Delay"
dokumentacja instalacji
wystawa „AC/DC/IT. Zmienne/Stałe/Błądzące" w Centrum Sztuki WRO
DZIEŃ 60
Megan Daalder (US)
„Mirrorbox"
dokumentacja instalacji i rozmowa z artystką
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 59
Krystian Grzywacz (PL)
„Pustostany"
2016
animacja
nagroda w 3. Konkursie Najlepszych Dyplomów Sztuki Mediów
DZIEŃ 58
Martina Menegon (IT)
„Virtual Narcissism"
dokumentacja instalacji
wystawa „Feel Like Self"
piwnice dawnego Pałacu Ballestremów
17. Biennale Sztuki Mediów WRO 2017 Draft Systems
DZIEŃ 57
panGenerator /Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński, Jakub Koźniewski/ (PL)
„hash2ash"
dokumentacja instalacji
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 56
Andrzej Dudek-Dürer (PL)
„Żywa rzeźba"
rozmowa z artystą
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 55
panGenerator: Jakub Koźniewski, Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński (PL)
„PEACOCK"
dokumentacja instalacji
wystawa Pierścienie Saturna
dawny Pałac Ballestremów we Wrocławiu
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 54
TheGreenEyl (DE/FR)
„Whispering Table"
dokumentacja instalacji oraz rozmowa z artystą
Galeria Entropia
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 53
Samuel St-Aubin (CA)
„Tablespoons"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 52
Stefan Tiefengraber (AT)
„User-Generated Server Destruction"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 51
Karina Śmigla-Bobiński (PL)
„Simulacra"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 50
Dorota Walentynowicz (PL)
„In Fear of Dead Enigmas"
dokumentacja instalacji oraz rozmowa z artystką
wystawa Pierścienie Saturna
dawny Pałac Ballestremów we Wrocławiu
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 49
DISNOVATION.ORG /Nicolas Maigret (FR), Maria Roszkowska (PL)/
"Predictive Art Bot"
dokumentacja instalacji
Pawilon Czterech Kopuł
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI | HUMAN ASPECT
DZIEŃ 48
Karolina Freino (PL)
„Chansons de Geste"
dokumentacja instalacji oraz rozmowa z artystką
wystawa RenomaWRO
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 47
Justyna Misiuk (PL)
„RGB Lookbook"
dokumentacja instalacji oraz rozmowa z artystką
wystawa RenomaWRO
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 46
Paweł Janicki (PL)
„Ping Melody"
dokumentacja performansu
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
11. Biennale Sztuki Mediów WRO 05
wiolonczela: Jakub Kruk
DZIEŃ 45
Rabih Mroué (LB)
„The Pixelated Revolution. Non-academic Lecture”
dokumentacja instalacji
wystawa Pierścienie Saturna w dawnym Pałacu Ballestremów we Wrocławiu
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 44
Yaima Carrazana (CU)
„Nail Polish Tutorials"
dokumentacja instalacji oraz rozmowa z artystką
wystawa RenomaWRO
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 43
Maciej Olszewski (PL)
„DIY (Destroy It Yourself)"
dokumentacja instalacji + wybór tutoriali
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 42
Mark Trayle (US)
„Gates - Seven and Haunted"
dokumentacja performansu i rozmowa z artystą
Ars Electronica 1994 / Intelligent Environment
DZIEŃ 41
Joachim Montessuis (FR)
„Le Vray Remède d'Amour"
dokumentacja performansu
Teatr Polski Scena na Świebodzkim
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 40
Sara Kolster (NL) + Derek Holzer (US)
„resonanCITY"
dokumentacja performansu
Wrocławski Teatr Współczesny
scena na strychu
11. Biennale Sztuki Mediów WRO 05
DZIEŃ 39
Johannes Kreidler (DE)
„RAM Microsystems"
dokumentacja performansu
dziedziniec Muzeum Narodowego we Wrocławiu
12. Biennale Sztuki Mediów WRO 07
DZIEŃ 38
Burstscratch (FR)
„Le Point Aveugle"
dokumentacja performansu
dziedziniec Muzeum Narodowego we Wrocławiu
12. Biennale Sztuki Mediów WRO 07
DZIEŃ 37
Yuto Hasebe (JP)
„Tree Guitar. The Trees, Our Blood Vessels"
dokumentacja performansu
Instytut im. Jerzego Grotowskiego
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 36
Ge-Suk Yeo (KR/DE)
„Time Sculptures”
dokumentacja performansu
Wrocławski Teatr Lalek – Mała Sala
13. Biennale Sztuki Mediów WRO 09 Expanded City
DZIEŃ 35
Woody Vasulka
„The Brotherhood – Table III (Friendly Fire)"
dokumentacja instalacji i rozmowa z artystą
Ars Electronica 1994 / Intelligent Environment
DZIEŃ 34
Kazuhiko Hachiya (JP)
„Inter Dis-Communication Machine"
dokumentacja pracy i rozmowa z artystą
Design Center Linz
Ars Electronica 1996 / Memesis - The Future of Evolution
DZIEŃ 33
Cécile Babiole (FR)
„Stitch'n'Glitch"
fragment performansu
Sala Apokalipsy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 32
Quayola (IT/UK)
„Captives"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 31
Lucas Abela (AU)
„Vinyl Rally"
dokumentacja instalacji i rozmowa z artystą
Muzeum Narodowe we Wrocławiu
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 30
Jacob Tonski (US)
„Balance from Within"
dokumentacja instalacji
Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 29
Niklas Roy (DE)
„Perpetual Energy Wasting Machine"
2012
dokumentacja instalacji site-specific
Centrum Sztuki WRO
DZIEŃ 28
Mirosław Emil Koch (PL)
„Kormorany. Epizod Dworzec Główny"
1989/1990
DZIEŃ 27
Władysław Kaźmierczak (PL)
„Crash"
dokumentacja performansu emitowanego na żywo
studio TVP we Wrocławiu
WRO 94 Monitor Polski
DZIEŃ 26
Benoît Maubrey (US)
„Audio Ballerinas”
fragment performansu
Rynek we Wrocławiu
WRO 98 Ekspresja Mediów
DZIEŃ 25
Katsuki Nogami (JP)
„YamadaTaroProject”
performans partycypacyjny w przestrzeniach publicznych
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 24
Eric Siu (HK)
„Touchy"
dokumentacja performansu
Wrocławski Rynek + Dolnośląskie Centrum Filmowe
15. Biennale Sztuki Mediów WRO 2013 Pioneering Values
DZIEŃ 23
„Skate Concrete”
dokumentacja wystawy w Centrum Sztuki WRO
27 lutego – 15 marca 2015
DZIEŃ 22
Mirosław Emil Koch (PL)
"Kormorany. Epizod Dym"
DZIEŃ 21
Istvan Kantor (CA)
„ANTIHERO! / CoCr-remix"
zapis performansu i wywiad z artystą
Pasaż Pokoyhof
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 20
Grupa Kashanti: Karol Radziszewski, Ivo Nikić, Piotr Kopik
koncert marynistyczno-rozrywkowy
Pasaż Pokoyhof
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 19
Alexei Shulgin (RU)
„386 DX Cyberpunk Rockband”
performans muzyczny
klub Stajnia
9. Biennale Sztuki Mediów WRO 01 Ekrany
DZIEŃ 18
Tibor Szemző (HU)
„Tractatus”
zapis koncertu
Noc Kompozytorów
Studio TVP we Wrocławiu
5. Biennale Sztuki Mediów WRO 95
DZIEŃ 17
Brigitta Bödenauer (AT)
„Brzmi dziwnie"
dokumentacja warsztatów / performansu dźwiękowego
18 października 2017
Centrum Sztuki WRO
DZIEŃ 16
Jaron Lanier (US)
„Jak muzyka zbawi duszę technologii. Virtual Reality jako instrument muzyczny”
zapis koncertu
studio TVP Wrocław
6. Biennale Sztuki Mediów WRO 97 Geo/info-territory
DZIEŃ 15
KOMPOPOLEX: Aleksandra Gołaj, Rafał Łuc, Jacek Sotomski (PL)
zapis koncertu
Centrum Sztuki WRO
18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI / HUMAN ASPECT
DZIEŃ 14
Megan Daalder (US)
„Tribute to Karl Sims"
fragmenty performansu i rozmowa z artystką
Sala Apokalipsy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 13
Piotr Wyrzykowski aka Peter Style (PL)
„Ucieleśnianie"
dokumentacja performansu
studio TVP we Wrocławiu
WRO 94 Monitor Polski
DZIEŃ 12
Józef Robakowski (PL)
„Jestem elektryczny"
dokumentacja performansu
studio TVP we Wrocławiu
WRO 96 Monitor Polski
DZIEŃ 11
Peter William Holden (UK)
„Arabesque"
dokumentacja instalacji
wystawa w galerii BWA Awangarda
13. Biennale Sztuki Mediów WRO 09 Expanded City
DZIEŃ 10
Ya-Wen Fu (TW)
„Space-in-between"
zapis performansu
Teatr Polski Scena na Świebodzkim
16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure
DZIEŃ 9
Stelarc (AU)
„Cyberhuman: Involuntary Body / Third Hand (Split Body: Voltage-in / Voltage-out)"
fragment performansu
Sala Apokalipsy Instytutu im. Jerzego Grotowskiego
Międzynarodowe Biennale Sztuki Mediów WRO 97 Geo/info-territory
DZIEŃ 8
Anarchy Dance Theatre (TW)
„Second Body"
dokumentacja performansu
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Eco Expanded City 2016
DZIEŃ 7
Dominika Sobolewska (PL) + Paweł Janicki (PL)
„Platforma interaktywna"
dokumentacja instalacji
Rynek we Wrocławiu
14. Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 Alternative Now
DZIEŃ 6
Lena Czerniawska (PL) + Hanna Sztwiertnia (PL)
„Subiektywny atlas ptaków"
dokumentacja spacerów ornitologiczno-rysunkowych
Wrocław i okolice
Eco Expanded City 2016
DZIEŃ 5
Sylwester Gałuszka (PL)
„Naturalny rejestr"
dokumentacja warsztatów dla młodzieży
Centrum Sztuki WRO i przestrzeń miasta
Eco Expanded City 2016
DZIEŃ 4
Bradley L. Garrett (GB)
„Odkrywając ukryte miasto"
dokumentacja warsztatu w przestrzeni miejskiej
4 grudnia 2015
DZIEŃ 3
Lena Czerniawska (PL) + Stanisław Januszewski (PL)
„Subiektywny atlas rzeczywistości"
spacer rysunkowy po zabytkach hydrotechniki
dokumentacja
18 marca 2017
okolice ulicy Na Grobli we Wrocławiu
DZIEŃ 2
Marcin Dymiter (PL)
„Dźwiękowy Wrocław"
dokumentacja warsztatów z field recordingu
Centrum Sztuki WRO i przestrzeń miasta
Eco Expanded City 2016
DZIEŃ 1
Eric Siu (HK)
„Optical handlers – eeyee”
fragmenty performansu w przestrzeni miejskiej
13. Biennale Sztuki Mediów WRO 09 Expanded City
JUTRO — WIĘCEJ

WRO ART CENTER   W czasach kwarantanny prowadzimy pokazy internetowe!   WRO ART CENTER